بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
نائب رئیس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی بیرجند مشخص شد      

اولین جلسه کمیسیون معدن اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند ظهر شنبه در محل اتاق بازرگانی بیرجند برگزار شد.

علیرضا باقری، رئیس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی بیرجند در این جلسه اظهار کرد: اگر یک شرکت خدمات تجاری با سرمایه‌گذاری چند شرکت با بنیه مالی بتواند مجموعه کارهای نمایشگاهی معدن کاران، به ویژه در زمینه نمایشگاه سنگ‌های قیمتی و زینتی و فرآیند بازاریابی آن را پیگیری کند بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

وی اظهار کرد: با توجه به تنوع سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی و زینتی بازاریابی این محصول از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

رئیس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی بیرجند بیان کرد: در حوزه معدن تشکیل کارگروه‌های تخصصی و فنی زیرمجموعه کمیسیون باید مد نظر قرار گیرد.

باقری با اشاره به اینکه اعضای کمیسیون در فاصله بین برگزاری کمیسیون‌ها باید ارتباط با یکدیگر در راستای پیگیری مشکلات را حفظ کنند، یادآور شد: یکی از راه‌های حفظ این ارتباط همین کارگروه های تخصصی است.

روح الله محمدی، عضو هیأت رئیسه اتاق بازرگانی بیرجند نیز در این جلسه اظهار کرد: شناسایی معدن کاران فعال و کمک به حل مشکلات آنان از طریق خانه معدن بسیار حائر اهمیت است.

وی بیان کرد: در جلسات کمیسیون معدن اتاق بازرگانی نباید فقط به بیان آسیب شناسی مشکلات پرداخته و هر جلسه نیز آنان را تکرار نماییم بلکه نکته حائز اهمیت رفع این آسیب ها در یک سطح بالاتر است.

مهدی سروش از فعالان بخش معدن خراسان جنوبی نیز در زمینه مشکلات معدن کاران اظهار کرد: تسهیلات برای فراوری محصولات معدنی بسیار حائز اهمیت است اما در موقع دریافت تسهیلات بانک وثیقه کلان مطالبه می‌کند.

وی با اشاره به ضعیف بودن فراوری محصولات معدنی در خراسان جنوبی یادآور شد: در راستای حل مشکلات، ارتباط اعضای کمیسیون نباید محدود به جلسات شود بلکه در فواصل جلسات نیز باید با یکدیگر در ارتباط باشند.

مجتبی ناصح از دیگر فعالان حوزه معدن خراسان جنوبی نیز  با انتقاد به از بین رفتن برخی از فرصت های شرکت در نمایشگاه های مختلف برای معدن کاران اظهار کرد: برای شرکت در نمایشگاه ها باید شرایط حضور مستقیم و بی واسطه معدن کاران فراهم شود.

وی یادآور شد:متأسفانه در حال حاضر بسیاری از افراد سنگ خراسان جنوبی را نمی شناسند که در این زمینه نیز باید فعالیت بیشتری کرد.

احمد پروین عضو کمیسیون معدن اتاق بازرگانی بیرجند گفت: یک اصل اساسی برای شناسایی معدن کار مطالبه گری است تا مشکلات شناسایی شود.

وی یادآور شد: حضور پررنگ داشتن در نمایشگاه و حرفه ای تر شدن معدن کاران از جمله مواردی است که باید در ادامه مسیر مد نظر قرار گیرد.

عضو کمیسیون معدن اتاق بازرگانی بیرجند گفت: فرصت های نمایشگاه ها را نباید از دست بدهیم چرا که از این فرصت می توان برای معرفی ظرفیت های خراسان جنوبی در حوزه سنگ استفاده کرد.

در این جلسه  احمد پروین به عنوان نائب الرئیس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند انتخاب شد و طبق تصمیم گیری اعضای کمیسیون سه شنبه سوم هر ماه نیز جلسات کمیسیون معدن به صورت مستمر برگزار خواهر شد.

همچنین طبق تصمیم گیری اعضای کمیسیون معدن اتاق بازرگانی تصمیم گرفته شده که برای دیدار اعضای کمیسیون معدن با امام جمعه بیرجند و برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خراسان جنوبی هماهنگی های لازم صورت گیرد.


گروه خبری : اخبار اتاق
منبع :
آخرین ویرایش : 1398/02/15 -- 09:09:51
نویسنده : واحد روابط عمومی
تعداد بازدید : 23
زمان نما

 

پیوندهای مفید

اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران

سازمان توسعه تجارت ایران

صندوق ضمانت صادرات

انجمن زعفران

 

اتاق بازرگانی و صنایع و معادن بیرجند


طراحی و پیاده سازی توسط : دفتر داده پرداز بیرجند
RaakCMS