بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
رئیس اتاق بازرگانی بیرجند: اختصاص تسهیلات ارزان به صادرات محصولات استراتژیک خراسان جنوبی      

محسن احتشام در نشست فعالان اقتصادی خراسان جنوبی که با حضور نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در بیرجند برگزار شد، بیان کرد: علی رغم اینکه از امکانات فراوانی در زمینه‌های منابع انسانی متخصص ، تحصل کرده و متعهد برخوردار هستیم اما استانی کمتر توسعه یافته هستیم.

وی با بیان اینکه با توجه به مزیت‌های نسبی در خراسان جنوبی مستحق وضعیت بهتری هستیم، افزود: می‌توان با تکمیل زیرساخت‌های خراسان جنوبی افق روشنی را برای استان ترسیم کرد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی بیرجند اظهار کرد: تکمیل و تأمین زیرساخت‌ها، انگیزه سرمایه گذاری داخلی و خارجی را به خصوص در زمینه اشتغال فراهم می‌کند.

وی خواستار تکمیل راه‌ها و جاده‌های استان شد و افزود: در شرایط کنونی جاده بیرجند- قاین به جاده مرگ مشهور شده است.

احتشام با اشاره به اینکه جاده مرز ماهیرود می‌تواند نقش بسیار مهمی در توسعه صادرات استان داشته باشد، گفت: این پروژه در راستای پروژه‌های اولویت دار اقتصاد مقاومتی قرار گیرد زیرا هم اکنون جاده استانداردی نیست و باید مسیر ماهیرود به فراه تکمیل شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی بیرجند خواستار اختصاص بودجه لازم به شرکت های بومی و منطقه ای برای راه اندازی خطوط هوایی در استان شد و گفت: در حال حاضر پروازهای استان نامرتب است که به دلیل محدودیت های موجود نمی توان از ظرفیت ها بهره مند شد.

وی خواستار کمک به شرکت حمل و نقل بین المللی استان در راستای تجهیز ناوگان‌های فرسوده شد و گفت: همچنین گمرک ماهیرود برای تکمیل و تجهیز نیازمند کمک ویژه است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی بیرجند افزود: علی رغم اینکه سرمایه گذاری‌های خوبی در گمرک ماهیرود انجام شده ولی نیازمند سرمایه گذاری در بازارچه‌های مرزی هستیم چرا که در وضعیت فقیری به سر می‌برند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی بیرجند همچنین خواستار اختصاص بودجه خاصی برای رونق تجاری و بازارچه‌های مرزی خراسان جنوبی شد.

احتشام با بیان اینکه بخش اعظمی از صنایع استان را صنایع کوچک و متوسط تشکیل می‌دهد، اظهار کرد: انتظار داریم از محل کمک‌های فنی و اعتباری در راستای طرح توسعه و نوسازی صنایع کشور، یارانه‌هایی را به نسبت توسعه یافتگی خراسان جنوبی اختصاص دهید.

وی با اشاره به محصولات استراتژیک خراسان جنوبی اظهار کرد: بیش از ۵۰ هزار خانواده در استان از  تولید محصولات استراتژیک زعفران، زرشک و عناب امرار معاش می‌کنند.

احتشام با بیان اینکه باید در راستای اقتصاد مقاومتی از خام فروشی جلوگیری شود، اظهار کرد: همچنین می‌طلبد تسهیلات ارزان قیمتی را با هدف صادرات این محصولات داشته باشیم.

 

 

 گروه خبری : اخبار اتاق
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/12/21 -- 06:47:17
نویسنده : واحد روابط عمومی
تعداد بازدید : 68
زمان نما

 

پیوندهای مفید

اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران

سازمان توسعه تجارت ایران

صندوق ضمانت صادرات

انجمن زعفران

 

اتاق بازرگانی و صنایع و معادن بیرجند


طراحی و پیاده سازی توسط : دفتر داده پرداز بیرجند
RaakCMS