بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
استاندارد سازی گردشگری بیابان لوت مد نظر قرار گیرد      

محمدرضا مجیدی رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی بیرجند در دیدار با مسوولان رویداد استارتاپی گردشگری در خراسان جنوبی با اشاره به همایش بین المللی گردشگری بیابان لوت  اظهار کرد: همزمانی  برنامه های رویداد استارتاپی گردشگری با همایش بین المللی گردشگری بیابان لوت  می تواند به موفقیت بیشتر این برنامه ها و هم افزایی توان ها کمک کند.

وی بیان کرد: تلاش خواهیم کرد دبیرخانه دایمی همایش بین المللی گردشگری بیابان لوت در بیرجند مستقر شود و هر دو سال یک بار در استان های مشرف به بیابان لوت همایش و نشست های علمی برگزار می شود.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی بیرجند ادامه داد: در حوزه  استارتاپ های گردشگری و برندسازی باید از ظرفیت بیابان لوت استفاده کرد چرا که  اولین میراث طبیعی در کشور است که ثبت جهانی شده است و ایده ای نو است.

مجیدی افزود: بسیاری از جاذبه های گردشگری خراسان جنوبی چون محصولات استراتژیک بارها مورد گفت و گو و بحث واقع شده است ، ولی بیابان لوت برای برند سازی در حوزه گردشگری جذاب تر و نو تر است.

وی با اشاره به اینکه بخشی از برنامه های رویداد استارتاپی گردشگری می تواند به صورت کارگاهی در حاشیه همایش برگزار شود، گفت: همایش گردشگری بیابان لوت تنها به یک همایش ختم نخواهد شد بلکه در نهایت می خواهیم به یک سیاست جامع درباره بیابان لوت برسیم.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی بیرجند یادآور شد: استاندار سازی طبیعت گردی در بیابان لوت و حقوق گردشگری آن از منظر پژوهشی باید مورد توجه محققان قرار گیرد.اقای مهندس محمدزاده  نیز در این دیداربیان کرد: در سال 96 بحث مجوز رویداد استارتاپی را از معاون پژوهشی دانشگاه پیام نور گرفتیم.

وی ادامه داد: این پشنهاد از سوی پیام نور کشوری مطرح شد که بسیاری از استان ها با عناوین مختلف برگزار کرده اند.


گروه خبری : اخبار اتاق
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/11/13 -- 09:36:15
نویسنده : واحد روابط عمومی
تعداد بازدید : 96
زمان نما

 

پیوندهای مفید

اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران

سازمان توسعه تجارت ایران

صندوق ضمانت صادرات

انجمن زعفران

 

اتاق بازرگانی و صنایع و معادن بیرجند


طراحی و پیاده سازی توسط : دفتر داده پرداز بیرجند
RaakCMS