بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
تحول در اشتغال و کارآفرینی با جلوگیری از خام فروشی زرشک و زعفران      

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور که به استان خراسان جنوبی سفر کرده بود به همراه استاندار خراسان جنوبی ازشرکت تروند زعفران قاین بازدید کردند.

در این بازدید مشکلات فناوران و مخترعین و واحدهای کارآفرین از جمله شرکت تروند زعفران مطرح شد تا در گام های بعدی مورد بررسی قرار گیرد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در این مراسم گفت: یکی از اولویت های ما در خراسان جنوبی این است که جلوی خام فروشی زعفران گرفته شود.

به گفته وی، اگر بخواهیم توسعه را در شهرستان محرومی مانند قاین تعریف کنیم، زمانی اتفاق می افتد که از درون استان بیرون بیاید.

دکترستاری با بیان اینکه پتانسیل های خوبی در خراسان جنوبی وجود دارد، اظهار کرد: نیروی انسانی فوق العاده و وجود افراد تحصیل کرده ازمهم ترین ظرفیت های این استان است.

وی با اشاره به ظرفیت های طبیعی استان شامل زرشک و عناب خراسان جنوبی، اظهار کرد: اگر بتوانیم از این پتانسیل ها درست استفاده کنیم ومحصول دانش بنیان تولید کنیم، موفق می شویم.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار کرد: ترنول صادرات زعفران در جهان ۹ میلیارد دلار است این در حالی است که در ایران به سختی به۵۰۰ میلیون دلار می رسد. دکترستاری با بیان اینکه نباید زعفران را به صورت خام صادر کنیم، اظهار کرد: یکی از اولویت های ما در خراسان جنوبی این است که جلوی خام فروشی این محصول گرفته شود.

مهندس احتشام مدیر شرکت تروند زعفران قاین: تحول در اشتغال و کارآفرینی با جلوگیری از خام فروشی زرشک و زعفران کمبود سرمایه در گردش، بالا بودن نرخ تسهیلات، کمبود تجهیزات نوآورانه جدید از جمله مشکلات شرکت تروند زعفران است. احتشام مدیر عامل شرکت تروند زعفران قاین هم گفت:بازدید آقای دکتر ستاری و استاندار خراسان جنوبی بسیار ارزنده،مثبت و در راستای حل مشکلات شرکت های دانش بنیان وحمایت از محصولات کشاورزی بود.

وی با اشاره به مشکلات مطرح شده دراین بازدید افزود: کمبود سرمایه در گردش، بالابودن نرخ تسهیلات، کمبود تجهیزات نوآورانه جدید، جلوگیری از خام فروشی، ایجاد فرصت های شغلی جدید و خریدتکنولوژ ی های جدید از موضوعات و مشکلات مطرح شده در این بازدید بود.

وی افزود : هدف اصلی ما این است که مسئولان کمک کنند این واحدهای تولیدی استان تعطیل نشود. وی با بیان این که خراسان جنوبی بهترین و مرغوب ترین زرشک و زعفران کشور را دارد افزود: نیاز است برای بسته بندی، فراوری و صادرات این محصولات کمک ها و تسهیلاتی در نظر گرفته شود تا بتوانیم فضای رقابتی سالم با دیگر شرکت ها داشته باشیم.

وی به خام فروشی محصولات کشاورزی استان اشاره کرد و افزود: اگر کمک شود که از خام فروشی زرشک و زعفران در استان جلوگیری شود قطعا شاهد تحولاتی در حوزه اشتغال زایی و کارآفرینی خواهیم بود.

وی با بیان اینکه تاکنون معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری حمایت های خوبی از شرکت های دانش بنیان داشته اند، عنوان کرد: در این بازدید دکتر ستاری قول پرداخت تسهیلات نوآوری و پرداخت تسهیلات برای تجهیزات جدید را دادند که امیدواریم با همراهی و همکاری مسئولان استان اتفاقات خوبی رقم بخورد.

احتشام اظهار داشت: شرکت دانش بنیان تروند زعفران قاین نخستین واحد سورت، فرآوری، بسته بندی و صادرات زعفران است که بر پایه یک پایان نامه کارشناسی ارشد در زمینه اثرات سرمایه گذاری در واحد های اصولی سورت، فرآوری، بسته بندی و صادرات زعفران بر موفقیت زعفران در بازارهای جهانی در کنار مزارع زعفران قاینات ایجاد شده است. وی افزود: در این راستا هدف این شرکت این است که به نوعی علم، فناوری و دانش را وارد چرخه تولید از مزرعه تا سفره مدیریت کند و یک زنجیره ارزش در زعفران شکل گیرد.

مدیرعامل شرکت تروند زعفران قاین با بیان اینکه تمام فعالیت های شرکت تروند زعفران در این مدت در همین راستا انجام شده است بیان کرد: به همین منظور چندین محصول جدید و نوآورانه برای اولین بار اززعفران و زرشک تولید کردیم. احتشام از انجام چندین ثبت اختراع در این زمینه خبر داد و تصریح کرد: امروز برای نخستین بار خط تولید اکسترکت زعفران به روش اولتراسونیک در این شرکت توسط معاونت محترم علمی و فناوری رئیس جمهور افتتاح شد.وی خاطرنشان کرد: در این راستا قادر خواهیم بود روزانه ۳۰۰ لیتر اکسترکت خالص را که کاربرد زیادی در صنایع دارویی، مکمل های غذایی و صنایع غذایی دارد تولید کنیم. مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت تروند زعفران قاین یادآور شد: با توجه به خاصیت های ۳ عنصر مهم زعفران مانند سافرانال، کروسین و پیکروکروسین این گیاه خاصیت های دارویی فراوانی دارد.

احتشام اظهار داشت: بخشی از تکنولوژی فوق از خارج توسط این شرکت وارد شده است و محصولات فوق در آینده نزدیک جایگزین خام فروشی در صادرات زعفران خواهد شد.

وی افزود: قرن ها است که قاینات پرچم دار تولید بهترین زعفران جهان است و به پاس همین جایگاه بر آن شده ایم که با جدیدترین تحولات فناورانه روزبه بازارهای جهانی وصل شویم و این پرچم پر افتخار را در خراسان جنوبی همیشه برافراشته نگه داریم.

مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت تروند زعفران قاین با بیان اینکه پایه و اساس شرکت تروند زعفران قاین بر کشاورزان و روستاییان استوار شده است گفت: تمام تلاش این شرکت بر این است که در راستای یک فعالیت اجتماعی و خیرخواهانه برای کشاورزان زعفران کار و زرشک کار تولید ثروت کند. احتشام بیان کرد:

همچنین تلاش این شرکت بر آن است که زمینه فرصت های شغلی مناسب و پایداری را برای جوانان جویای کار در این دو نوع محصول استراتژیک در راستای مولفه های اقتصاد مقاومتی برقرار کند. وی خاطرنشان کرد:ما درصددیم به نحوی از خام فروشی جلوگیری کنیم تا زمینه کسب ارزش افزوده زعفران و زرشک برای برگشت آن به مناطق زعفران کاری و زرشک کاری فراهم شود و از این طریق به معنای واقعی تولید ثروت کرده و به فقر زدایی و محرومیت زدایی بپردازیم چراکه یکی از رسالت مهم اجتماعی شرکت تروند زعفران قاین همین است. مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت تروند زعفران قاین تصریح کرد: شرکت تروند زعفران قاین یک شرکت متمرکز بر دانش است یعنی شرکت تروند یک شرکت پویا و فعال است که دانش و فناوری جزو جدایی ناپذیری از دارایی های اساسی شرکت است.گروه خبری : اخبار اتاق
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/10/18 -- 06:30:55
نویسنده : واحد روابط عمومی
تعداد بازدید : 111
زمان نما

 

پیوندهای مفید

اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران

سازمان توسعه تجارت ایران

صندوق ضمانت صادرات

انجمن زعفران

 

اتاق بازرگانی و صنایع و معادن بیرجند


طراحی و پیاده سازی توسط : دفتر داده پرداز بیرجند
RaakCMS