بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
در اولین نشست خبری همایش بین المللی کویر لوت مطرح شد:کویر لوت به برندی جهانی تبدیل شود/رسانه های استان از ارکان توسعه استان هستند      

نشست خبری دکتر مجیدی رئیس کمیسیون گردشگری، اقتصادهنر و اقتصاد ورزش اتاق بازرگانی بیرجند با موضوع همایش بین المللی کویرلوت برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه در روزهای 11 و 12 اردیبهشت ماه سال آینده همایش بین المللی بیابان لوت با همکاری اتاق بازرگانی در دانشگاه بیرجند برگزار خواهدشد عنوان کرد: از اولین کمیته های این کمیسیون کمیته رسانه و دانشگاه است که در سال جاری تشکیل شده است. مجیدی با بیان اینکه رسانه پل ارتباطی مسئولان با افکار عمومی است بیان کرد: بیابان لوت یک ظرفیت بزرگ در استان است که  می تواند شرق ایران را به جهانیان معرفی کند و نقش موثری در جذب سرمایه گذار و گردشگری ایفا کند.

 ✔️گردشگری پایدار

وی با اشاره به محورهای همایش گفت: گردشگری پایدار و توسعه جوامع محلی، شناسایی و ارتقاء زنجیره ارزش ها، جاذبه های گردشگری، ژئوتوریسم و گردشگری، گردشگری ورزشی، گروه های اجتماعی خلاق، اقامتگاه های بومگردی و نقش آن در توسعه گردشگری، مردم شناسی گردشگری، اکوتوریسم بیابان لوت، بازارهای هدف، برند گردشگری بیابان لوت و پیوندهای سه استان همجوار بیابان لوت بخشی از محورهای اصلی همایش است

✔️بیابان لوت اولین اثر ثبت شده طبیعی‌ ایران در یونسکو

رئیس کمیسیون گردشگری اقتصاد هنر و اقتصاد ورزش اتاق بازرگانی بیرجند نیز با تاکید براینکه امروزه از صنعتی به نام گردشگری پایدار نام می برند خاطرنشان کرد: بیابان لوت اولین اثر طبیعی ایران می باشد که در فهرست جهانی یونسکو ثبت شده و طوری باید از این اثر طبیعی استفاده کنیم که در اقتصاد جوامع محلی رونق ایجاد شود.

✔️آموزش خبرنگار تخصصی حوزه گردشگری

وی نبود خبرنگار تخصصی حوزه گردشگری در کشور و استان اشاره کرد و گفت: یکی از اهداف جانبی که در استان دنبال می کنیم آموزش خبرنگاران تخصصی گردشگری به ویژه آشنایی با ظرفیت ها و پتانسیل های بیابان لوت است. مجیدی بیان کرد: همایش بین المللی کویر لوت حرکتی مردمی است که باید در جهت توسعه، شهرستان های 11 گانه از آن بهره مند شوند. وی با بیان اینکه صنعت گردشگری در ایران، گردشگری میراث پایه است و اگر بنا باشد در اقتصاد استان ما حرکتی صورت بگیرد باید یک برنامه 10 ساله برای آن تدوین کنیم بیان کرد: رسانه ها نقش موثری در جذب سرمایه گذار، جلب افکار عمومی و معرفی استان دارند که ماهم بر همین اساس رسانه ها را یکی از ارکان توسعه ای در این همایش می دانیم.

✔️جایزه ویژه بیابان لوت در جشنواره مطبوعات

دکتر مجیدی با اشاره به اینکه بیابان لوت با محوریت توسعه اقتصاد محلی و معرفی خراسان جنوبی صورت می گیرد خاطرنشان کرد: گردشگری اقتصاد کشاورزی، اقتصادهنر، اقتصاد حمل و نقل را هم در برمی گیرد. وی از جایزه ویژه بیابان لوت در جشنواره مطبوعات سال آینده در استان خبرداد و عنوان کرد: همایش بین المللی کویر لوت دوسالانه انجام خواهد شد اما دبیرخانه دائمی آن در بیرجند خواهد بود.


گروه خبری : اخبار اتاق
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/10/12 -- 14:24:34
نویسنده : واحد روابط عمومی
تعداد بازدید : 110
زمان نما

 

پیوندهای مفید

اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران

سازمان توسعه تجارت ایران

صندوق ضمانت صادرات

انجمن زعفران

 

اتاق بازرگانی و صنایع و معادن بیرجند


طراحی و پیاده سازی توسط : دفتر داده پرداز بیرجند
RaakCMS