بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
قائم مقام دفتر سرمایه گذاری نهاد ریاست جمهوری اوگاندا: نیازمند استفاده از تکنولوژی ایران در استخراج معادن اوگاندا هستیم      

 قائم مقام دفتر سرمایه گذاری نهاد ریاست جمهوری اوگاندا گفت: نیازمند استفاده از تکنولوژی ایران در استخراج معادن اوگاندا هستیم.

 چارلز آنجینا در دیدار با تجار و فعالان اقتصادی خراسان جنوبی اظهار کرد: از آشنایی با ظرفیت ها و پتانسیل های ایران و خراسان جنوبی بسیار خرسندیم و امیدواریم از این ظرفیت ها به نحو مطلوب استفاده کنیم.

 قائم مقام دفتر سرمایه گذاری نهاد ریاست جمهوری اوگاندا و مشاور مالی رئیس جمهور این کشور بیان کرد: در ایران و خراسان جنوبی موقعیت های بسیار خوبی در حوزه صنعتی، فراصنعتی و کشاورزی وجود دارد که از جمله جذابیت ها برای سرمایه گذاری محسوب می شود.

آنجینا ادامه داد: از طرف دیگر تکنولوژی  و موقعیت جغرافیایی ایران در منطقه خاورمیانه فرصت مطلوبی را برای سرمایه گذاری ایجاد کرده است.

وی افزود: در کشور اوگاندا نیز به لحاظ راه های ارتباطی با بسیاری از کشورهای آفریقایی، آب و هوای مناسب برای کشاوری، وجود دو فصل بارانی و وجود ۹ دریاچه و ۱۴ رودخانه فرصت های خوبی برای سرمایه گذاری وجود دارد.

قائم مقام  دفتر سرمایه گذاری نهاد ریاست جمهور اوگاندا گفت: در موضوع تجارت یکی از مؤلفه های مهم بحث امنیت است و در این جهت می توان گفت که کشور اوگاندا مکانی امن برای سرمایه گذاری محسوب می شود.

 آنجینا با اشاره به وجود تکنولوژی در ایران، اظهار کرد:  با استفاده از تکنولوژی کشور ایران و همکاری متقابل می توان  دو فصل کشت در اوگاندا را به چهار فصل تبدیل کنیم.

وی بیان کرد: در اوگاندا معادن غنی وجود دارد ولی تکنولوژی استخراج آن را نداریم که در این زمینه نیز ایران و اوگاندا می توانند همکاری های بسیار خوبی داشته باشند و از طرف دیگر معادنی در اوگاندا وجود دارد که در ایران یافت نمی شود.

مشاور مالی رئیس جمهور اوگاندا با اشاره به نیاز برخی از شرکت های پرورش طیور به ذرت و سویا در خراسان جنوبی ادامه داد: آماده  همکاری در زمینه تأمین سویا برای شرکت های ایران هستیم ولی باید کانال ارتباطی در زمینه وارد کردن آن به ایران را بیابیم که کشور کنیا یکی از این مسیرها است.

وی  با اشاره به بحث کشت فراسرزمینی و خطاب به فعالان اقتصادی خراسان جنوبی یادآور شد: آمادگی داریم محصولات مورد درخواست شما را در کشور خودمان پرورش دهیم.

 


گروه خبری : اخبار اتاق
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/08/10 -- 12:24:01
نویسنده : واحد روابط عمومی
تعداد بازدید : 212
زمان نما

 

پیوندهای مفید

اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران

سازمان توسعه تجارت ایران

صندوق ضمانت صادرات

انجمن زعفران

 

اتاق بازرگانی و صنایع و معادن بیرجند


طراحی و پیاده سازی توسط : دفتر داده پرداز بیرجند
RaakCMS