بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
رئیس اتاق بازرگانی بیرجند:با معرفی توانمندی ها و ظرفیت های استان می توان ضریب سرمایه گذاری را افزایش داد      

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند، محسن احتشام دردیدار با مدیر کل میراث فرهنگی استان خراسان جنوبی ضمن تشکر از اقدامات دلسوزانه انجام شده در حوزه گردشگری استان، اظهار کرد:معرفی توانمندی ها و جاذبه های طبیعی و فرهنگی استان نقش مهمی در تصمیم گیری ها و انتخاب سرمایه گذاران خواهد داشت.

رئیس اتاق بازرگانی،صنایع،معادن، کشاورزی بیرجند به ظرفیت بالا و منحصر بفرد استان در بخش های مختلف نیروی انسانی، معادن و کشاورزی اشاره کرد و گفت: محصولات کشاورزی از جمله زعفران، زرشک، عناب و انار و همچنین معادن از جمله جذابیت های دیدنی و بی نظیر استان بوده که  اقدامات مناسبی جهت شناسایی، معرفی و سرمایه گذاری این محصولات انجام نشده است.

رئیس اتاق بازرگانی بیرجند، صنعت گردشگری را یکی از پردرآمدترین و پر اشتغال ترین صنایع دانست و راهکار اتاق بازرگانی بیرجند در جهت معرفی و شناسایی ظرفیت ها و جاذبه های بخش صنایع دستی و گردشگری استان را تشکیل و فعالسازی کمیسیون گردشگری در این اتاق اعلام نمود و افزود این کمیسیون  در مدت کوتاه فعالیت خود اقدامات شایسته ای انجام داده است.

احتشام اضافه کرد: با معرفی توانمندی ها و ظرفیت های استان می توان ضریب سرمایه گذاری را افزایش داد و انگیزه را در بخش خصوصی و نیروی کار ایجاد نمود. وی با تأکید بر اینکه توسعه و اشتغال با حرف عملی نمی شود، بیان داشت: در برخی از شهرهای استان علی رغم  قدمت آن، زیرساخت مناسبی وجود ندارد و برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید زیرساخت ها فراهم شود.

رئیس اتاق بازرگانی بیرجند با بیان اینکه باید در مکان های عمومی المان هایی از محصولات استان گذاشته شود، افزود:  با برگزاری جشنواره های مختلف می توان به معرفی توانمندی های استان کمک کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهار داشت: در حال حاضر مرز استان تبدیل به اقامتگاه شده و همچنین حاشیه محور یزد- طبس- رباط شور و خوشاب به سرمایه گذار واگذار شده است.

حسن رمضانی با اشاره به اقدامات انجام شده در در حوزه ثبت جهانی، بیان کرد: با اقدامات انجام شده تعداد آثار دارای ثبت جهانی استان از یک اثر به سه اثر افزایش یافته است.

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان جنوبی اعلام نمود: پنجم و ششم آبان ماه  ارزیابانی از کشور هلند و مصر به خراشاد سفر خواهند کرد و مراحل نهایی جهانی شدن این روستا انجام خواهد شد.

رمضانی از افزایش 38 درصدی ورود گردشگران خارجی به کشور خبر داد و گفت: در حال حاضر نیز یک تور گردشگری از کشور آلمان و بلژیک در استان حضور دارند.

 

  


گروه خبری : اخبار اتاق
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/07/19 -- 11:39:10
نویسنده : واحد روابط عمومی
تعداد بازدید : 170
زمان نما

 

پیوندهای مفید

اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران

سازمان توسعه تجارت ایران

صندوق ضمانت صادرات

انجمن زعفران

 

اتاق بازرگانی و صنایع و معادن بیرجند


طراحی و پیاده سازی توسط : دفتر داده پرداز بیرجند
RaakCMS