بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
پای درد و دل بخش خصوصی/ مشکلات تبادلات مرزی بررسی شد      

اعضای هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی بیرجند در جلسه ای مشکلات تجار، پیله وران و صادرکنندگان در بازارچه های مرزی را بررسی و راهکارهایی برای حل این موارد ارائه دادند.

 جلسه بررسی مشکلات مرز خراسان جنوبی با حضور اعضای هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند در این اتاق برگزار شد.

نائب رئیس اول اتاق بازرگانی بیرجند در این جلسه با اشاره به مشکلات موجود در بازارچه مرزی بیان کرد: مالیات بر بازارچه مشکلات زیادی را به وجود آورده است.

فرامرزی بیان کرد: برای صادر کنندگان خروج  را مشروط به پرداخت مالیات گذاشته اند.

وی بیان داشت: در حال حاضر تعرفه گمرکی کالاهایی که از مرز خارج می شود، بالا رفته است و این یکی دیگر از مشکلات تجار است.

یکی از اعضای هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی بیرجند هم در این جلسه بیان کرد: رفع مشکلات موجود نیازمند این است که در سطح کلان بررسی شود.

هامونی خواستار بررسی تعرفه های دولتی شد و اظهار کرد: باید تعرفه های دولتی کارشناسی شود.

عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند تاکید کرد: باید تعرفه های گمرکی اصلاح شود چراکه در حال حاضر مبالغ اخذ شده بسیار بالا است.

وی با اشاره مشکلات مالیاتی پیله وران بیان کرد: پیله وران مرز مالیات گزافی می دهند بنابراین باید پیگیری هایی در راستای رفع این معضل انجام شود.

هامونی خواستار شد: جلسه های مشاوره بیمه ای و مالیاتی هر ۱۵ روز برای اعضا و پیله وران برگزار شود.

عضو دیگرهیأت نمایندگان اتاق بازرگانی بیرجند در این جلسه بیان کرد: صادرات خوراک دام و طیور برای تمام مرزها ممنوع شده است.

ساتلیخ محمدی با بیان اینکه دولت برای اشتغال هزینه های زیادی می کند، اظهار کرد: این در حالی است که تعطیل شدن یک واحد تولیدی، افراد زیادی را بیکار می کند.

یکی دیگراز اعضای هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی بیرجند در این جلسه با اشاره به قیمت پایه صادرات خوراک دام و طیور و بیان کرد: باید تعرفه ای برای این کالاها مشخص شود.

خیریه با بیان اینکه باید تفاوت قیمت کالاهای ایرانی و دیگر کشورها در بازار پاکستان مشخص شود، گفت: مابه التفاوت این قیمت ها را باید دولت به صادرکننده های ایرانی بدهد تا کالا را با قیمت دیگر کشورها در پاکستان به فروش برسانیم.

عضو دیگرهیأت نمایندگان اتاق بازرگانی بیرجند هم در این جلسه بیان کرد: اصلاح قیمت های پایه صادراتی اعم از کالاهایی مانند خوراک دام و طیور باید در دستور کار قرار گیرد.

خامه زر با بیان اینکه صادرکنندگان مظلوم ترین اقشار جامعه هستند، اظهار کرد: در شرایط التهاب از این افراد استفاده می کنند و در شرایط آرامش نیز به فراموشی سپرده می شوند.

خامه زر خواستار ثبات نرخ ارز شد و گفت: همچنین خواستاریم واحدهای تولید کننده ای که بالای 200 نفر شاغل دارند از برگشت ارز معاف شوند.

وی با بیان اینکه مرز ماهیرود به دلیل تجارت یک سویه، آسیب پذیر است، گفت: باید در شرایط کنونی راه واردات محصولات کشاورزی افغانستان باز شود.

خامه زر بیان کرد: همچنین باید دروازه مشترک گمرکی و ارزیابی کالاها در مرز راه اندازی شود.

اکبری عضو دیگرهیأت نمایندگان اتاق بازرگانی بیرجند هم خواستار راه اندازی بانک ایرانی در افغانستان شد و افزود: این امر بستر انتقال پول را فراهم می کند.گروه خبری : اخبار اتاق
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/07/10 -- 09:28:05
نویسنده : واحد روابط عمومی
تعداد بازدید : 179
زمان نما

 

پیوندهای مفید

اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران

سازمان توسعه تجارت ایران

صندوق ضمانت صادرات

انجمن زعفران

 

اتاق بازرگانی و صنایع و معادن بیرجند


طراحی و پیاده سازی توسط : دفتر داده پرداز بیرجند
RaakCMS