بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بیرجند: افزایش سهم خراسان جنوبی از گردشگری خارجی در دستور کار است      

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بیرجند با اشاره به ظرفیت های بالای خراسان جنوبی در بخش گردشگری، گفت: تلاش می کنیم تا سهم استان از گردشگری خارجی را افزایش دهیم.

به نقل از روابط عمومی اتاق بارزگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند محمدرضا مجیدی به مناسبت روز جهانی گردشگری اظهار داشت: صنعت گردشگری، صنعت ارزآوری است و باید فرصت های مختلفی را برای ورود گردشگران خارجی به کشور به ویژه از کشورهای مجاور فراهم کرد.

وی بیان کرد: در همین راستا کمیسیون گردشگری اتاق بیرجند نیز تلاش می کند فرصت های خراسان جنوبی و جاذبه های این استان را معرفی و در نمایشگاه های مختلفی داخل و خارج کشور حضور مؤثری داشته باشد تا سهم خراسان جنوبی از گردشگری خارجی، سهم قابل توجهی باشد. 

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بیرجند با اشاره به اینکه در این استان هم جاذبه های فرهنگی و میراثی و هم جاذبه های طبیعی فراوانی به ویژه کویر لوت وجود دارد، عنوان داشت: در این زمینه نیز تلاش شده است تا از فرصت بیابان لوت به عنوان یک جاذبه طبیعی برای جذب و دعوت گردشگران خارجی استفاده شود.

مجیدی همچنین به اقدامات انجام شده برای تسهیل شرایط سرمایه گذاری اشاره کرد و گفت: در این راستا نیز پیشنهادات لازم را جهت قانونگذاری و تسهیل قانونی لازم برای جذب و جلب سرمایه گذاری در حوزه گردشگری در خراسان جنوبی به نمایندگان استان داده شده است.

تلاش برای تسهیل سرمایه گذاری در صنایع وابسته به گردشگری

وی اظهار امیدواری کرد: اتاق بازرگانی ایران نظرات کمیسیون های استانی را در نشست های مختلف جمع آوری و علاوه بر تسهیل قانون گذاری، در حوزه سیاست گذاری و اجرا هم فرصت های لازم را فراهم کند تا سرمایه گذاری در حوزه گردشگری گسترش یابد.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بیرجند با بیان اینکه این کمیسیون تلاش می کند که پل ارتباطی بین بخش خصوصی و دولتی باشد، بیان کرد: این کمیسیون در نشست های مختلف خود نظرات صاحب نظران را جمع آوری کرده و تلاش می کند تا در جلسات مشترک با دستگاه های دولتی این مشکلات را برطرف و روند فعالیت های صنایع وابسته به حوزه گردشگری را تسهیل کند.

مجیدی اضافه کرد: صنایع وابسته به بخش گردشگری صنعت مادری است که می تواند در رشد اقتصادی استانی و ملی ما تأثیر گذار باشد.

نقش میراث معنوی در جذب گردشگران

وی با اشاره به نقش میراث معنوی به ویژه بازی های بومی و محلی در جذب گردشگران، افزود: در این بخش نیز کمیته ای را در زمینه گردشگری روستایی، بوم گردی و بازی های بومی و محلی برای جلب و جذب گردشگر بیشتر فعال شده است.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بیرجند  با اشاره به فعال شدن این کمیسیون از یک سال قبل، بیان داشت: در نشست های مختلف این کمیسیون تلاش شده که نقشه راه پیش روی فعالیت های حوزه گردشگری با کمک صاحب نظران و فعالان این حوزه تنظیم و نهایی شود.

مجیدی، حضور مؤثر در شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی به منظور حل مشکلات این صنعت و فعالان صنعت گردشگری، ارتباط مؤثر با دانشگاه های و مراکز علمی مختلف و طراحی و حضور فعال در برگزاری همایش بین المللی بیابان لوت در بهار 1398، همکاری با سایر استان ها  و حضور مؤثر در نمایشگاه های ملی و بین المللی را از جمله اقدامات این کمیسیون در بخش گردشگری برشمرد.

تلاش برای تقویت گردشگری سلامت

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بیرجند با تأکید بر اینکه با تقویت حوزه گردشگری سلامت می توان از همجواری با کشور افغانستان بهره برد، افزود: در حوزه گردشگری سلامت نیز با توجه به زیرساخت های خوبی که در خراسان جنوبی وجود دارد جلساتی را تنظیم کرده ایم.

مجیدی ادامه داد: با توجه به همجوار بودن با کشور افغانستان امیدواریم بتوانیم سهمی از بازار گردشگری سلامت در این کشور داشته باشیم و امکانات و زیرساخت های لازم برای رسیدن به این هدف درحال تدارک و فراهم کردن است.


گروه خبری : اخبار اتاق
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/07/07 -- 09:13:28
نویسنده : واحد روابط عمومی
تعداد بازدید : 204
زمان نما

 

پیوندهای مفید

اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران

سازمان توسعه تجارت ایران

صندوق ضمانت صادرات

انجمن زعفران

 

اتاق بازرگانی و صنایع و معادن بیرجند


طراحی و پیاده سازی توسط : دفتر داده پرداز بیرجند
RaakCMS