بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند: توسعه صادرات در خراسان جنوبی نیازمند مشوق های ویژه است      

علیرضا خامه زر در دهمین کارگروه تخصصی اشتغال خراسان جنوبی اظهار کرد: مرزهای استان به عنوان بازار ۳۰ میلیونی محسوب می شود که ۹۰ درصد نیازشان از طریق واردات تامین می شود.

وی با بیان اینکه جعل برندهای ایرانی در افغانستان از مسائل حاشیه ای است که همواره تجارت استان و به تبع آن تجارت کشور را تحت تاثیر قرار می دهد، افزود: صندوق ضمانت صادرات باید به صورت خاص صادرات به افغانستان را مورد حمایت قرار دهد.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند با اشاره به اینکه عدم عضویت افغانستان در کنوانسیون های حمل و نقلی مشکلات زیادی را برای ما ایجاد کرده است، گفت: در برخی از موارد در واقع فعل صادرات انجام شده اما کار حاشیه ای اصل صادرات را تحت الشعاع قرار می دهد.

وی با بیان اینکه منیتی بین نهادهای خدمت رسان حوزه صادرات استان به وجود آمده و هیچ کس حاضر نیست کوتاه بیاید، عنوان کرد: متاسفانه مسئولین ما به افغانستان به عنوان یک بازار صفر نگاه می کنند که این نگاه باید اصلاح شود.

خامه زر با اشاره به اینکه ارزش پول افغانستان چندین برابر پول ایران شده است لذا باید از تجارت با این کشور استفاده کرد، بیان کرد: برای توسعه تجارت در استان نیاز به مشوق های خاص داریم.

وی با بیان اینکه باید به کالاهای تولیدی استان یارانه حمل تحت عنوان مشوق پرداخت شود، اظهار داشت: تعرفه های ترجیحی نیز باید برقرار شود.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند ادامه داد: در حوزه استفاده از تسهیلات اشتغال مردم وثیقه ها را نمی توانند تامین کنند که در این خصوص نیز باید تمهیداتی اندیشیده شود.


گروه خبری : اخبار اتاق
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/04/11 -- 06:15:30
نویسنده : واحد روابط عمومی
تعداد بازدید : 296
زمان نما

 

پیوندهای مفید

اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران

سازمان توسعه تجارت ایران

صندوق ضمانت صادرات

انجمن زعفران

 

اتاق بازرگانی و صنایع و معادن بیرجند


طراحی و پیاده سازی توسط : دفتر داده پرداز بیرجند
RaakCMS