بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
رئیس اتاق بازرگانی بیرجند: صندوق ضمانت سرمایه گذاری حمایت ویژه از صنایع خراسان جنوبی کند.      

یرجند-رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن خراسان جنوبی گفت: صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک و متوسط با حمایت ویژه مشکل گشای واحدهای تولیدی استان باشد.
به گزارش خبرنگار مهر، محسن احتشام در جمع فعالان اقتصادی بیرجند اظهارکرد: امید است صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک و متوسط، مشکل گشای واحدهای تولیدی استان باشد.
وی با بیان اینکه اشتغال ۹۵ درصد از صنایع موجود در کوچک و متوسط است، افزود: همچنین ۷۰ درصد از اشتغال استان را صنایع کوچک و متوسط شکل می دهند.
وی با اشاره به ظرفیت نیروی انسانی در خراسان جنوبی بیان کرد: این استان دارای استارت آپ ها و جوانان خلاق و مبتکر زیادی است.
احتشام افزود: صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک و متوسط باید توجه ویژه ای به جوانان داشته باشد.
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک و متوسط ایران با اشاره به مشکلات پیش روی واحدهای صنعتی بیان کرد: بسیاری از مشکلات این واحدها مالی بوده و به وثیقه بانکی بر می گردد.
محمد حسین مقیسه بیان کرد: واحدهای صنعتی هر چه داشته در امر تولید داده اند بنابراین وثیقه ای برای دریافت وام های بانکی ندارند.
وی با  بیان اینکه دولت صندوق هایی در راستای ضربه گیری از واحدهای تولیدی ایجاد می کند، افزود: سنتی ترین خدمت صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک و متوسط نیز، ضمانت نامه های اعتباری است.
وی با بیان اینکه این ضمانت نامه جایگزین وثیقه فعال اقتصادی در نشان بانکی خواهد شد، افزود: این صندوق ضمانت نامه صادر کرده و به بانک تحویل می دهد.
مقیسه اظهار کرد: صندوق نیز در قبال صدور این ضمانت نامه، محل اجرای طرح را از تولید کننده رهن می گیرد چراکه بانک ها رغبتی برای گرفتن اجرای طرح ندارند.
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک و متوسط ایران بیان کرد: این صندوق در سال ۱۳۸۳ تاسیس شده و در سال ۸۶ اولین ضمانت نامه را صادر کرده است.
وی با بیان اینکه تا سال ۹۴ تنها در قبال رهن اجرای طرح، ضمانت نامه صادر کرده است، اظهار کرد: در سال ۹۴ نیز، ضمانت نامه پیمانکاری صادر می کند.
مقیسه با بیان اینکه به دنبال حذف برخی از معاملات بانکی در ضمانت نامه ها بودیم، افزود: در این راستا، ضمانت نامه خرید مواد اولیه را اجرایی کردیم.
وی کارمزد ضمانت نامه در سال اول را ۱.۲ درصد دانست و افزود: هر سال ۰.۲۵ به کارمزد اضافه می شود.
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک و متوسط ایران بیان کرد: طی سال گذشته دو ضمانت نامه خسارت داشتیم که کار سود سالانه صندوق نیز از بین رفت.
وی بیان کرد: حداکثر سقفی که می توانیم برای واحدهای کوچک و متوسط تضمین کنیم، سه میلیارد تومان است.
مقیسه از الکترونیکی شدن فرآیند ها صدور ضمانت نامه در سال جاری خبر داد و گفت: در این راستا تمام فرآیند ها برای ارباب رجوع  و مسئولان قابل رشد است.


گروه خبری : اخبار اتاق
منبع : خبرگزاری مهر
آخرین ویرایش : 1396/12/13 -- 16:56:07
نویسنده : واحد انفورماتیک
تعداد بازدید : 444
ارسال نظر
زمان نما

 

پیوندهای مفید

اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران

سازمان توسعه تجارت ایران

صندوق ضمانت صادرات

انجمن زعفران

 

اتاق بازرگانی و صنایع و معادن بیرجند


طراحی و پیاده سازی توسط : دفتر داده پرداز بیرجند
RaakCMS