بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
افزایش نسبی قیمت نفت در بازارهای جهانی/ هر بشکه نفت برنت ۶۴.۵۷ دلار      

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از بلومبرگ، در معاملات امروز بازار جهانی انرژی هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال با 24 سنت افزایش نسبت به دیروز 64.57 دلار قیمت‌گذاری شد. نفتوست تگزاس اینترمدیت آمریکا نیز 5 سنت کاهش قیمت را تجربه کرد و 61.29 دلار به فروش رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان کشورهای صادرکننده نفت، اوپک، هر بشکه نفت تولیدی این سازمان در آخرین مبادلات روز گذشته بازار جهانی انرژی 62.09 دلار قیمت‌گذاری شده است.

به گزارش رویترز، اصلی‌ترین دلیل افزایش روزهای اخیر قیمت نفت پایین آمدن ارزش دلار در بازارهای جهانی است، به ‌گونه‌ای که ارزش این ارز مبنا در معاملات نفتی به کمترین میزان در سه سال گذشته رسیده است. از سوی دیگر بازارهای سهام جهان شاهد هفته بسیار خوبی بوده‌اند، به‌گونه‌ای که عملکرد هفتگی بازارهای سهام در 6 سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

تومونیکی آکوتا کارشناس ارشد موسسه تحقیقاتی و مشاوره‌ای میتوسوبیشی معتقد است، قیمت نفت با تکیه بر کاهش ارزش دلار و عملکرد خوب بازارهای بورس جهانی بالا رفته، اما از سوی دیگر افزایش تولید نفت آمریکا در حال فشار بر قیمت نفت است.


گروه خبری : اخبار داخلی
منبع : خبر گزاری فارس
آخرین ویرایش : 1396/11/28 -- 07:42:01
نویسنده : واحد روابط عمومی
تعداد بازدید : 703
زمان نما

 

پیوندهای مفید

اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران

سازمان توسعه تجارت ایران

صندوق ضمانت صادرات

انجمن زعفران

 

اتاق بازرگانی و صنایع و معادن بیرجند


طراحی و پیاده سازی توسط : دفتر داده پرداز بیرجند
RaakCMS