بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
رونق گردشگری در خراسان جنوبی مستلزم فراهم‌سازی زیرساخت ها است      

دبیر کل مجمع مجالس آسیایی و رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی خراسان جنوبی پیش از ظهر چهارشنبه در بازدید از نمایشگاه بین المللی گردشگری اعلام داشت: رونق گردشگری در خراسان جنوبی مستلزم فراهم‌سازی زیرساخت های فکری، مادی و معنوی است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی بیرجند به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی، محمدرضا مجیدی گفت: این نمایشگاه ها به معرفی اقصی نقاط ایران زمین و فرهنگ سرزمین کهن ما کمک می کند.

دبیر کل مجمع مجالس آسیایی و رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی خراسان جنوبی ادامه داد: قطعا خراسان جنوبی باید از فرصت ها بهره لازم را بگیرد، البته زحمات دوستان در استان ها کمک می کند تا صنعت گردشگری هم در عرصه ملی ما و هم در عرصه بین المللی رونق بیشتری پیدا کند و گام موثری در مسیر معرفی توانمندی های ایران عزیز ما در عرصه های مختلف خواهد بود.
مجیدی افزود: مسئولان گردشگری خراسان جنوبی از حداقل امکانات، حداکثر بهره وری را دارند و باید همه تلاش کنیم با برنامه ریزی بلند مدت در ارتقا هرچه بیشتر گردشگری در استان و نیز کشور موثر باشیم.
او با بیان این که چند اثر شاخص از خراسان جنوبی ثبت جهانی شده است، گفت: این ظرفیت ها نشان دهنده آن است که اگر سرمایه گذاری مناسبی صورت گیرد می توانیم بخش خصوصی را توانمند کنیم تا در این عرصه شاهد شکوفایی هر چه بیشتر صنعت گردشگری باشیم .
دبیر کل مجمع مجالس آسیایی و رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی خراسان جنوبی گفت: نمایشگاه تریبون و ایستگاهی برای معرفی فشرده توانمندی های و ظرفیت های استان است و باید از این فرصت استثنایی برای معرفی توانمندی استان و نیز تبادل تجربه با استان های دیگر و جذب گردشگران و مهمانان داخلی و خارجی کمال استفاده را بکنیم.
مجیدی فرصت سرمایه گذاری در صنعت گردشگری کشور را مهم توصیف کرد و گفت: بهره برداری از این فرصت نیازمند فراهم کردن زیرساخت ها است.
او افزود: زیر ساخت های فکری، مادی و معنوی باید فراهم شود، تا فرهنگ گردشگری به معنای دقیق کلمه بین هم وطنان جا بیفتد و قطعا اگر رکن رسانه همراه زحمات دوستان نباشد در واقع پژواک لازم رو در عرصه ملی و بین المللی نخواهد داشت.

 

 

 

 

 

 


گروه خبری : اخبار اتاق
منبع :
آخرین ویرایش : 1396/11/05 -- 08:31:33
نویسنده : واحد روابط عمومی
تعداد بازدید : 593
زمان نما

 

پیوندهای مفید

اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران

سازمان توسعه تجارت ایران

صندوق ضمانت صادرات

انجمن زعفران

 

اتاق بازرگانی و صنایع و معادن بیرجند


طراحی و پیاده سازی توسط : دفتر داده پرداز بیرجند
RaakCMS