بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
معاون وزیر در امور صادرات: صادرات طلای سرخ خراسان جنوبی ۲۲ درصد افزایش یافت      

معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت در امور صادرات گفت: در هشت ماهه سال جاری، صادرات طلای سرخ خراسان جنوبی ۲۲ درصد افزایش داشته است.

 مجتبی خسرو تاج در مراسم تقدیر از صادرکنندگان نمونه خراسان جنوبی بیان کرد: در حال حاضر چالش های زیادی اعم از اشتغال پیش روی ما است.

وی با بیان اینکه توسعه اشتغال می تواند تولید و کار را فعال کرده و بیکاری را از بین ببرد، گفت: اگر توسعه صادرات را نداشته باشیم، نمی توانیم به اشتغال توجه کنیم.

خسروتاج با بیان اینکه همه کشورها توسعه صادرات را در توسعه ملی دنبال می کنند، اظهار کرد: اعتقاد ما نیز بر این است که توسعه صادرات نیازمند هدف گذاری و برنامه ریزی دقیق است.

وی بیان کرد: همچنین سرمایه دار ترین کشور ها مناطقی هستند که برای خود نیز مزیت های رقابتی تعریف می کنند و این امر باید در ایران و خراسان جنوبی مورد توجه قرار گیرد.

معاون وزیر در امور صادرات و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران بیان کرد: در حال حاضر در برخی از اقلام مشکل رقابتی و قیمت داریم و این یکی از دردهای کشور است.

وی اظهار کرد: متاسفانه در برخی از موارد، از ابتدای امر ظرفیت های رقابتی، نرخ برگشت سرمایه، رقبا و بازارها را نمی بینیم.

موانع پیش روی صادرکنندگان رفع شود

خسروتاج با بیان اینکه صحنه اقتصاد، تجارت و صادرات مانند یک مسابقه است، افزود: فعالان اقتصادی اسب سواران این مسابقه بوده که باید مسئولان زمینه مسابقه را فراهم کنند.

وی اظهار کرد: یکی از وظایف دولت این است که با رفع قوانین و مقررات  و پرداخت تسهیلات، زمینه رقابت سازنده را در میدان مسابقه فراهم کنند.

خسروتاج ادامه داد: به هر میزان که موانع میدان مسابقه بیشتر باشد، توان رقابت نیز سخت تر خواهد شد.

وی با اشاره به مشکلات مرزنشینان بیان کرد: تا زمانی که یک مرزنشین بتواند تجارت سالمی برقرار کند، مشکلی با فعالیت وی نداریم.

در هیچ کشوری دفتر نمایندگی نداریم

معاون وزیر در امور صادرات و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران ادامه داد:همچنین اعتقاد داریم به هر میزان که دولت دخالت کمتری داشته باشد، تولیدکنندگان بهتر وارد بازار جهان می شوند.

وی با بیان اینکه امروزه صنایع فولادی کشور نقش مهمی در صادرات ایفا می کنند، اظهار کرد: اگر به دنبال توسعه صادرات هستیم، باید به فرصت های سرمایه گذاری نیز توجه کنیم.

خسروتاج با بیان اینکه در حال حاضر سازمان توسعه تجارت در فهرست شرکت های توسعه قرار ندارد، افزود: اگر در لیست سازمان های توسعه قرار گیریم، می توانیم در چندین پروژه صادراتی کار مشترک انجام دهیم.

وی بیان کرد: امروز همه کشورها نکات تمایز خود از دیگر مناطق را شناسایی کرده اند، گفت: ما نیز در ایران و خراسان جنوبی باید نکات متمایز خود را شناسایی کنیم.

خسروتاج با بیان اینکه همچنین در هیچ کشوری دفتر نمایندگی نداریم، گفت: تنها ۲۰ رایزن بازرگانی در سفارت خانه داریم.

رشد ۲۲ درصدی صادرات زعفران در خراسان جنوبی

معاون وزیر در امور صادرات و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران بیان کرد: صادرکننده باید به بازارهای جهانی ورود پیدا کند که این امر با ایجاد دفتر نمایندگی نیز میسر می شود.

وی با اشاره به شرایط کنونی اقتصاد در جامعه بیان کرد: به دلیل برخی از شرایط روانی و کاذب، نرخ ارز به نفع صادرکننده حرکت کرده که باید از این امر استفاده کند.

خسروتاج با اشاره به ظرفیت های صادراتی در خراسان جنوبی بیان کرد: صادرات کاشی و سرامیک نسبت به سال گذشته شش درصد رشد داشته است.

وی گفت: همچنین در صادرات زعفران خراسان جنوبی از رشد ۲۲ درصدی برخوردار بوده ایم.


گروه خبری : اخبار اتاق
منبع :
آخرین ویرایش : 1396/10/15 -- 15:25:07
نویسنده : واحد روابط عمومی
تعداد بازدید : 485
زمان نما

 

پیوندهای مفید

اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران

سازمان توسعه تجارت ایران

صندوق ضمانت صادرات

انجمن زعفران

 

اتاق بازرگانی و صنایع و معادن بیرجند


طراحی و پیاده سازی توسط : دفتر داده پرداز بیرجند
RaakCMS