بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
از سوی اتاق بازرگانی بیرجند ؛ جلسه کمیته کارشناسی شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی خراسان جنوبی برگزار شد.      

اولین جلسه کمیته کارشناسی شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی خراسان جنوبی در سال 1396 با هدف تشریح وظایف شورا بر اساس دستورالعمل اصلاحی نحوه اداره جلسات شورای گفت و گو و بررسی  دستور جلسه آتی با حضور نمایندگان قوه قضائیه، دستگاههای اجرایی دولتی ( رابطین شورا که قبلا توسط سازمان های ذیربط به دبیرخانه شورا معرفی شده بودند) و مسئولین اتاق اصناف، اتاق تعاون و اتاق بازرگانی در محل اتاق بازرگانی بیرجند  تشکیل گردید.

در ابتدای جلسه آقای علیزاده دبیر اجرایی اتاق بازرگانی بیرجند ضمن خیر مقدم  به اعضاء کمیته ، توضیحاتی پیرامون اهمیت شورای گفت و گو  و تشکیل منظم جلسات ارائه دادند.

سپس آقای آرزومندان دبیر کمیته کارشناسی شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی  به تشریح دستورالعمل جدید اداره جلسات  پرداخته و بر ضرورت تشکیل جلسات شورا طبق برنامه زمانبندی، انعکاس مسائل و مشکلات  و ارائه پیشنهادات کارشناسی به دبیرخانه شورا و پیگیری مصوبات از طریق دستگاههای ذیربط تاکید نمود .

در ادامه اسعد زاده ، رئیس اتاق تعاون خراسان جنوبی با بیان اینکه هماهنگی و تعامل واقعی بین دستگاه ها نیست، افزود: هر مجموعه ای باید ابتدا مجموعه خود را به توانمندی کامل برساند تا بتواند اقدامی موثرنیزانجام دهد.

نبود خانه صنعت و صدای خفته فعالان اقتصادی

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی بیرجند هم در این جلسه اظهار کرد: نبود خانه صنعت در استان باعث شده که صدای بخش خصوصی خیلی بلند نباشد و به جایی نرسد و این خلا توسط اتاق بازرگانی پر شده است.

مرتضی عابدینی با بیان اینکه این کمیته محیطی مناسب برای مشورت های لازم بین بخش خصوصی و دولتی است، افزود:قبل از برگزاری این کمیته باید مشکلات شناسایی و دسته بندی شود.

وی اظهار کرد: انجمن های تخصصی در سازمان صنعت، معدن و تجارت شکل گرفته اند که می توانند بازوی کمکی خوبی برای اتاق و شورای گفت وگو باشند.

عابدینی بیان کرد: تعدادی از واحد ها مشکلات مشترکی دارند که باید متمرکز شده و با ان ها ارتباط برقرار شود.

قوانین مخل تولید و سرمایه گذاری شناسایی شوند

کارشناس دفتر جذب و حمایت ازسرمایه گذاری استانداری خراسان جنوبی نیز در این جلسه تاکید کرد: باید در این کمیته به دنبال رفع اساسی مشکلات باشیم.

محمد حسین شجاع خواستار حضور نماینده ای از بخش های صنعت، معدن،کشاورزی ،گردشگری و... در شورای گفت و گو شد و افزود: مشکلات واحد های تولیدی باید در حضور نمایندگان بحث و بررسی شود.

وی با اشاره به اهداف و وظایف شورای گفت و گو بخش خصوصی و دولت بیان کرد: یکی از مهم ترین وظایف شورا، شناسایی قوانین مخل تولید و سرمایه گذاری است.

شورای گفت و گو محلی برای مطالبه گری بخش خصوصی باشد

رئیس اداره بازرگانی خارجی صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی در این جلسه شورا تعاملی بین بخش خصوصی و بخش دولتی است.

 زهرا رئوفی فرد با تاکید بر اینکه باید مشکلات فعالان اقتصادی در این شورا مطرح شود، گفت: همچنین شورای گفت و گو باید محلی برای مطالبه گری بخش خصوصی باشد.

وی خواستار پیگیری مصوبات شورای گفت و گو بخش خصوصی و دولتی شد و افزود: درخواست های بخش خصوصی باید به دولت و مجلس برسد و بررسی شود.

دبیر اتاق تعاون خراسان جنوبی در این جلسه اظهار کرد: هدف از شورای بخش خصوصی و دولت رفع مشکلات موجود است.

محمد حسین دلیر ادامه داد: باید مردم را در جریان کار این شورا قرار داده و اطلاع رسانی های لازم انجام شود.

شایان ذکر است  در این جلسه همه اعضاء به بیان نظرات و پیشنهادات  خود پرداخته و بر اثر بخشی و کارایی هرچه بیشتر جلسات کارشناسی و همچنین جلسات شورا و همکاری دستگاههای ذیربط بر حل مسائل و مشکلات فعالان اقتصادی تاکید کردند.


گروه خبری : اخبار اتاق
منبع :
آخرین ویرایش : 1396/04/20 -- 09:44:53
نویسنده : واحد روابط عمومی
تعداد بازدید : 1168
زمان نما

 

پیوندهای مفید

اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران

سازمان توسعه تجارت ایران

صندوق ضمانت صادرات

انجمن زعفران

 

اتاق بازرگانی و صنایع و معادن بیرجند


طراحی و پیاده سازی توسط : دفتر داده پرداز بیرجند
RaakCMS