بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
بازدید معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت از فولاد قاینات      

معاون امورمعادن و صنایع معدنی وزارت صنعت،معدن وتجارت و دیگر مسئولان از فولاد قاینات بازدید و ضمن مشاهده اقدامات صورت گرفته به بررسی مسائل و مشکلات آن پرداختند.
به گزارش شاتا؛ «جعفر سرقینی » در حاشیه بازدید از این واحد در خصوص پیشرفت طرح فولادقاین گفت:در این پروژه دربخش احیا80درصد پیشرفت کارداشته ایم ودر بخش فولادمتاسفانه فقط30درصد پیشرفت داشته است.

وی افزود: درصورت تامین بودجه احتمال دارد که بخش احیا ظرف 6یا7ماه آینده تکمیل شود امابخش فولاد زمان بیشتری را نیازدارد.
سرقینی میزان اعتبار بخش احیاء را 150میلیاردتومان اعلام کرد وگفت: بخش فولاد مجتمع برای تکمیل شدن حدود400میلیاردتومان دیگر هزینه می خواهد که درغالب فاینانس از کشور چین انجام خواهد شد وامیدوارم این اتفاق ظرف 1.5 سال آینده برسد وفولادقاین هم به مرحله بهره برداری برسد.
دکتر سرقینی تصریح کرد ،خراسان جنوبی ظرفیت های بسیار خوبی در توسعه بازارچه ها وصنایع باتوجه به مرزمشترک با افغانستان دارد وبه همین منظور24هزارکیلومترمترمربع پهنه اکتشافی به شرکت های بزرگ معدنی واگذارشده است وامیدواریم عملیات اکتشافی منجر به کشف ذخایر معدنی زیادی در استان شود.
وی یادآور شد: ا توجه به سفری که با حضور وزیرصنعت،معدن وتجارت سال گذشته به این مجتمع داشته ایم متاسفانه درطی یکسال گذشته تغییرات چندانی در روند کار فولادقاین ندیده ایم.
وی افزود: یکی از مهمترین مسائل و مشکلاتی که روند اجرای عملیات ساخت طرح فولاد را با تأخیر مواجه نموده است، رکود جهانی بازار فولاد است که این امر سبب شده است مشارکین علاقه چندانی به ادامه فعالیت نداشته باشندوبا توجه به اینکه در فولاد قاین بخش خصوصی ورود پیداکرده است ما نیز به دنبال حل مشکلات این مجتمع هستیم تا هرچه سریعتر به مرحله بهره برداری برسد.
همچنین درا ین بازدید مدیرپروژه فولادقاین، گزارشی از اقدامات انجام شده دراین مجتمع ارائه کرد و گفت: با توجه به اینکه مطالبات گذشته پیمانکاران از سوی شرکت ملی فولاد ایران پرداخت نشده سرعت بخشی به عملیات اجرایی را با مشکلاتی مواجه کرده است.
اسفندیاری با بیان اینکه جهت تکمیل بخش احیای فولادقاین 150میلیاردتومان نیاز است گفت: اگر این اعتبارت به فولاد تزریق شود تا اوایل مهر سال آینده تست سرد آن انجام وامکان بهره برداری وتست گرم آن فراهم خواهد شد.
وی افزود:5حلقه چاه برای آب مصرفی این مجتمع مجوزگرفته است وهمچنین رایزنی های لازم جهت انتقال آب تصفیه خانه قاین با ابفای استان انجام واز لحاظ تامین گاز وبرق این مجتمع نیز اقدامات اولیه صورت گرفته است.
مدیرعامل پروژه فولاد قاین میزان پیشرفت بخش احیارا 80/5 درصد وفولاد سازی حدود30درصد اعلام کرد وگفت: در مجموع این پروژه5.52 درصد پیشرفت کاری داشته است.


گروه خبری : اخبار اعضا
منبع : خبرگزاری شاتا
آخرین ویرایش : 1394/11/13 -- 13:28:07
نویسنده : واحد روابط عمومی
تعداد بازدید : 2500
زمان نما

 

پیوندهای مفید

اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران

سازمان توسعه تجارت ایران

صندوق ضمانت صادرات

انجمن زعفران

 

اتاق بازرگانی و صنایع و معادن بیرجند


طراحی و پیاده سازی توسط : دفتر داده پرداز بیرجند
RaakCMS